HAKKIMIZDA

YEDİİKLİM AKADEMİ, yayınlarındaki tutarlılık ve gerçek sınav formatına yakın özgün içerikler sayesinde Türkiye’nin ilk akla gelen kurumu olmuştur. Kurumsal yapısı, güçlü yayın desteği, profesyonel öğretmen kadrosu, verimli eğitim ve çalışma ortamı, bireysel rehberlik hizmeti, yenilikçi, dinamik ve rekabetçi eğitim anlayışımız ile kısa zamanda İzmir’de saygın bir kurs olarak yerini almıştır.

 

kadromuzdaki akademik ve uzman öğreticilerin her biri yılların verdiği deneyimle beraber alanında uzmanlaşmış dinamik, bilimsel yenilikçi eğitim ve öğretim teknikleriyle, kişiye özel meslek danışmanlığı ve rehberlik hizmetleri sunan, başarıyı kendisine hedef edinmiş öğrenci odaklı tek kurumdur.

 

Yediiklim Akademi, KPSS Öğretmenlik, KPSS Memurluk, KPSS-Müfettişlik Uzmanlık, ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı), YDS (Yabancı Dil Sınavı), DGS (Dikey Geçiş Sınavları)  hazırlık kursları ile; iş hayatı ve akademik kariyer için tam donanımlı, sektörde aranan değerlere sahip bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Öğrencilerimizin sınavlardaki başarıları, dereceleri ve kamu kurumlarına yerleştirme oranlarımızdaki yükseliş, doğru yolda ilerlediğimizin ve aynı zamanda sektördeki lider olma vizyonumuzun da önemli bir göstergesidir.

  • Binamızda; donanımlı ; kütüphane, amfi derslik sistemi ile projeksiyon, akıllı tahta, uzaktan eğitim seti gibi teknolojik desteklerle çağın gereksinimlerine uygun, konforlu eğitim hizmeti sunulmaktadır. Deneyimli eğitim kadrosu, alanında uzman eğitim danışmanları ve çağdaş fiziksel koşulları ile başarıyı ilke edinen Yediiklim; öğrencilerinin başarısını paylaşmaya devam etmektedir.

 

MİSYONUMUZ

 

Eğitim ve öğretim hizmetlerini çağdaş ölçütler doğrultusunda yürüten, sürekli gelişen, nitelikli ve yenilikçi bir kurum olarak hzimet vermekteyiz. Sektörel tecrübenin akademik eğitimle buluşmasından doğan kurumumuz, sunduğu kariyer planlarıyla beraber öğrencilerini girecekleri sınavlara tam donanımlı olarak hazırlar.

Eğitimlerimizde öğrenci memnuniyetini sağlamak en büyük ilkemizdir. Hayallerini gerçekleştirmek için yılmadan çalışan sizleri, güzel günlere hazırlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz…

 

 

VİZYONUMUZ

 

Bilgiyi ve başarıyı en önemli değerler olarak benimsemeye devam ederek, eğitim sektöründeki öncü konumumuzu daha da güçlendirmek.

Eğitim ve öğretim hizmetlerini çağdaş ölçütler doğrultusunda yürüten, sürekli gelişen, nitelikli ve yenilikçi bir kurum olarak devam etmek.

Alanında çağımızın bilgi ve teknolojilerini özümseyip kullanarak, kendine güvenen, duyarlı ve saygılı nesiller yetiştirmek.

 

TEMEL DEĞERLER

 

  • Adalet/Hakkaniyet + Güvenilirlik
  • İnsana Değer Vermek
  • Açıklık (Şeffaflık)/Saydamlık
  • Sürekli Gelişme ve Geliştirme
  • İşbirliği (Takım Ruhu) ve Ortak Sinerjinin Gücüne İnanmak
  • Ailevi ve Manevi Değerlere Sahip Çıkmak
  • Görev ve Sorumluluk Duygusu
  • Yenilikçi ve Yaratıcı
  • Liderlik

Eğitim Modelimiz

AKADEMİSYEN ve UZMAN Öğretmen Kadrosu  

Bünyemizde görev yapan AKADEMİSYEN ve UZMAN öğretmen kadromuz sınava hazırlık aşamasında en etkin rolü oynamaktadırlar. Sınav sisteminde yer alan detaylı ve akademik düzeydeki bilgileri pratik yöntemlerle sentezlemekte, böylelikle öğrencilerimizin sınava hazırlık aşamasını onlar için daha kolay ve aşılır hale getirmektedirler.

Branşlara ve Matematik Alt Yapısına Uygun Sınıflar   

Sınıf içerisinde öğrenciler arasındaki matematik alt yapısı ya da branş farklılıkları dersin verimli işlenmesine engel  teşkil eden bir husustur. Bu yüzden sınıflarımız kurs başlangıcından önce yapılan seviye tespit sınavı ve branşlar dikkate alınarak gruplandırılmaktadır.

KPSS Öğretmenlik ve ÖABT Kursu  

Sınıf içi uyguladığımız ders programlarının yanı sıra, video dersler, sınıf dışı soru çözüm ve birebir etüt programları, sene sonu genel tekrar seminerleri ile öğrencilerimizin başarılarının kalıcı olması sağlanmaktadır.

Sınava Yönelik Pratik ve Etkili Eğitim  

KPSS’ de zamanı iyi kullanmak başarının önemli halkalarından biridir. Bu sebeple uzman eğitici kadromuz derslerde, öğrencilerin soruları daha pratik bir biçimde çözebilmelerini sağlayacak etkili yöntemleri öğreterek pratik soru çözmelerini sağlamaktadırlar.

KPSS Formatında 15 Adet Türkiye Geneli Denemesi   

Gözetmenler eşliğinde uyguladığımız deneme sınavları sayesinde Türkiye genelinde branş sıralamanızı görüp, konu eksiklerinizi tespit etmeniz ve süreyi daha verimli kullanmayı öğrenmeniz sağlanmaktadır.

Randevulu Birebir Soru Çözüm Sistemi  

Randevulu birebir soru çözümü sistemimiz sayesinde öğrencilerimizin aklına takılan ya da yapamadıkları sorular çözümlenmekte, eksiklerinin kalmaması sağlanmaktadır.

Ders Telafi Sistemi  

KPSS ve ÖABT gibi geniş konu içeriğine sahip sınavlarda konuyu eksiksiz bilmek çok önemlidir. Bu nedenle ders kaçıran öğrencilerimiz için farklı sınıflarda telafi program seçenekleri sunulmakta, vakti dar öğrencilerimize ise video ders sistemi ile evinden ders telafisi imkânı sağlanmaktadır.

 

Haftanın 7 Günü Kütüphane Hizmeti  

Farklı yayınlarla donatılmış modern kütüphanemiz ile öğrencilerimizin konforlu ve sessiz bir ortamda sınav sürecine hazırlıklarına imkân sağlanmaktadır.

Modern Sınıflar  

Eğitim süreciniz boyunca derslerimiz amfi şeklinde tasarlanmış, rahat oturma düzenine sahip, aydınlık, ferah sınıflarda verilmektedir.
Öğretmen Atamaları ve Kadrolar İle İlgili Mesaj Yoluyla Bilgilendirme Sistemi  

Eğitimi tamamlanan öğrencilerimize, ilk öğretmen atamaları, kadrolar ve ek atamalar gibi önemli süreçlerde bilgilendirmeler yapılarak, sürekli gündemi takip etmeleri sağlanmaktadır.

Uzman Kişiler Öncülüğünde Rehberlik Hizmeti  

Uzman rehberlik ekibimiz ile eğitiminiz süresince bireye özel ders çalışma programı hazırlanmakta, atama dönemlerinde ise kurumlar ve kadrolar hakkında bilgilendirmeler yapılıp doğru tercihleri yapmanız sağlanmaktır.

 

05 Ağustos 2017

İlgili Terimler :